تور نوروز استانبول از تهران 5 شب و 6 روز

تور نوروز استانبول از تهران 5 شب و 6 روز
تاریخ رفت:
27 / 12 / 1402

پرواز رفت

مدت پرواز: 20:00:00

11
1

ساعت حرکت: 17:00:00

استانبول
فرودگاه استانبول


نوع صندلی: اکونومی
5 شب اقامت در استانبولتاریخ برگشت:
3 / 1 / 1403

پرواز برگشت

مدت پرواز: 14:30:00

فرودگاه استانبول

ساعت حرکت: 11:30:00

فرودگاه امام خمینی


نوع صندلی: اکونومی

استانبول

استانبول (به ترکی استانبولی: İstanbul) (نام پیشین: قسطنطنیه) بزرگ‌ترین شهر و پر جمعیت‌ترین شهر ترک‌نشین در کشور ترکیه و مرکز فرهنگی و اقتصادی این کشور است. جمعیت این شهر حدود ۱۶ میلیون نفر می باشد. استانبول دومین کلان‌شهر بزرگ خاورمیانه محسوب می‌شود. همچنین این شهر بزرگ‌ترین کلان‌شهر اروپا می‌باشد. شهر استانبول در کنار تنگه بسفر، دریای مرمره و دریای سیاه قرار دارد. تنگه بسفر دو قارهٔ آسیا و اروپا را از یکدیگر جدا می‌کند و استانبول تنها شهر بزرگ جهان است که در دو قارهٔ جهان گسترده شده‌است. بندر طبیعی شاخ طلایی یا خلیج در این شهر واقع است.کلانشهر استانبول شهری بزرگ و ۷۲ کیلومتر درازا دارد.
این کلان‌شهر به عنوان پایتخت فرهنگ اروپا در سال ۲۰۱۰ انتخاب شد. همچنین از لحاظ تعداد گردشگران خارجی سومین شهر توریستی جهان به‌شمار میآید.
استانبول یادگار دوران امپراتوری روم، بیزانس و پس از آن امپراتوری عثمانی است و آثار برجسته ای از آن دوران به جا مانده مانند مسجد ایاصوفیه (کلیسای بزرگ ارتدکس شرقی که در دوران ژوستینین امپراتور روم ساخته شد و سپس در زمان عثمانی تبدیل به مسجد شد و پس از روی کار آمدن جمهوری ترکیه به موزه تبدیل شد و مجدداً در سال ۲۰۲۰ به مسجد تغییر کاربری داد) و مسجد سلطان احمد که شاهکار معماری اسلامی و عثمانی است.

 • تنها شهر دوقاره آسیا و اروپا! استانبول
 • تابستان‌های گرم و مرطوب و زمستان‌های سرد، بارانی و برفی ویژگی آب و هوای استانبول است. میزان رطوبت نیز اغلب زیاد است.
  به‌طور متوسط بیشترین درجه حرارت در طول ماه‌های مختلف زمستان بین ۷ تا ۹ درجه است. بارش برف در استانبول برای یک یا دو هفته در طول فصل زمستان عادی است؛ اما یکی از این بارش‌ها می‌تواند سنگین باشد. غالباً این بارش در بین ماه‌های دسامبر و مارس رخ می‌دهد.
  در ماه‌های تابستان از ژوئن تا انتهای سپتامبر به‌طور میانگین درجه حرارت روزها از ۲۸ درجه شروع می‌شود. گرمترین ماه، ژوئیه با متوسط درجه حرارت ۲۳٫۲ درجه و سردترین ماه، ژانویه با متوسط درجه حرارت ۵٫۴ درجه است.
  این شهر تا حدودی بادخیز است و به‌طور متوسط، سرعت باد حدود ۱۷ کیلومتر در ساعت است. تابستان خشک‌ترین فصل است، هر چند تابستان‌ها هم بارش باران وجود دارد.
  استانبول به خاطر موقعیت مکانی، در نواحی آب و هوایی متفاوتی قرار دارد و دارای چندین خرد اقلیم است. در این شهر شما می‌توانید شاهد آب و هوای مدیترانه ای، گرمسیری و آب و هوای اقیانوسی باشید. گرم‌ترین ماه سال در این کشور ۲۴ درجه سانتی گراد و سردترین ماه هم فوریه بوده که میانگین دما در این ماه ۶ درجه سانتی گراد است. میزان بارندگی در شهر استانبول ۱۰۰ میلی متر در ماه ژانویه اندازه گیری شده است.
  شهر استانبول ترکیه جزو مقصدهای گردشگری برای مسافران داخلی و خارجی است. آب و هوای آن به اندازه مناظر گردشگری اهمیت ویژه‌ای برای گردشگران دارد. اگر بر اساس انواع آب و هوای استانبول برای سفر برنامه‌ریزی کردید و می‌خواهید به این شهر زیبا سفر کنید، برای رزرو هتل خارجی با بهترین قیمت سریع اقدام کنید و با اطمینان برای روزهای سفرتان برنامه‌ریزی کنید.
 • 3 ساعت بعد از زمان پرواز
 • بلیط هواپیما رفت و برگشت
  سرویس استقبال و بدرقه فرودگاهی در روز ورود و خروج
  اقامت در هتل با صبحانه
  لیدر فارسی زبان
  یک روز گشت شهری استابول با نهار رایگان
  بیمه مسافرتی
 • عوارض خروج از کشور در فرودگاه ایران
  مخارج خصوصی
  هزینه سرویس اتاق
  نهار و شام ( به استثنا روزی که گشت شهری تشریف میبرید که نهار درخدمتتان هستیم)
  سوغات